خبری از خساپا

on .

محسن جهرودی در بازدید از شركت سازه‌گستر سایپا با اشاره به ضرورت توجه به توسعه داخلی‌سازی قطعات خودرو در دوران تحریم‌ها افزود: در صورتی كه صنعت خودروسازی ایران بتواند در برابر تحریم‌های فعلی ایستادگی كرده و از ظرفیت‌های خود به‌خوبی استفاده كند، در آینده این صنعت بسیار قوی‌تر و پویاتر خواهد بود.

به گفته جهرودی قطعه ECU خودرو كه برخوردار از فناوری بسیار پیشرفته‌ای است و صنعت خودروسازی ایران برای تأمین آن، همواره به بازارهای خارجی وابسته بوده، با كمك و همكاری گروه خودروسازی سایپا داخلی‌سازی شده كه با این امر، یك تحول مهم در این صنعت شكل خواهد گرفت.

وی كه از بخش‌های تأمین قطعات، بررسی كیفیت و ارتباطات سازه‌گستر بازدید می كرد، ادامه داد: توانمندسازی قطعه‌سازان داخلی و كمك به تولید قطعات دارای فناوری پیشرفته، صنعت خودرو

سازی ایران را از منابع خارجی بی نیاز كرده و موجب رشد و شكوفایی در داخل خواهد شد.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا تأكید كرد: تولید قطعه مهم و پیچیده ECU دروازه ورود به میدان تولید سایر قطعات پیشرفته در داخل است و می‌تواند ما را مبدل به یك كشور دارای فناوری توسعه یافته در صنعت قطعه‌سازی كند.

جهرودی به فراخوان دعوت از نخبگان و صاحبان ایده‌های جدید در امر تولید قطعات توسط گروه خودروسازی سایپا اشاره كرد و گفت: با این كار زمینه شناسایی ایده‌ها و نوآوری‌ها در عرصه قطعه‌سازی و خودروسازی را فراهم كرده‌ایم و قصد داریم با استفاده از همین ظرفیت‌های داخلی و بدون نگاه به خارج، نیاز صنایع خود را تأمین كنیم.

وی در پایان گفت: با دوری از سیاسی‌كاری و پرهیز از فضای متأثر از حاشیه‌ها، رشد صنعت خودروسازی و قطعه‌سازی را دنبال می‌كنیم تا از این طریق هم دانش تولید در كشور توسعه یابد و هم كسب و كار درون‌سازمانی به جایگاه مدنظر خود برسد.

آخرین تحلیل های تکنیکال

نمايش ادامه كليك كنيد براي نمايش ادامه نمايش كل