شنیده ها و شایعات بورسی برای شنبه 1398/01/24 | عمومی

on .

کگهر
مدیرعامل شرکت سنگ آهن گهرزمین عنوان کرد: در سال قبل ارزش صادرات کنسانتره ۲۸۰% (۱۲۲ میلیون دلار)، فروش سنگ پرعیار ۶۰۰% و کلوخه سنگ آهن ۹۰% نسبت به سال قبل از آن افزایش یافت. وی خبر داد: خط یک گندله‌سازی با ظرفیت ۵ میلیون تن تا پایان شهریور ماه امسال و خط ۳ کنسانتره‌سازی هم تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسند. پوریانی اظهار کرد: امسال ‌پیش‌بینی سود گهرزمین حدود ۳۰۰۰ میلیارد تومان است که بیش از ۱۰۰% رشد نسبت به سود سال مالی قبل خواهد داشت.

گروه سنگ آهن
 در پی حادثه مرگبار شکسته شدن سد باطله یکی از معادن واله که موجب کاهش تولید و بارگیری کشتی ها در سه ماهه نخست سال و همچنین کاهش عرضه معادن شرکت های BHP و Rio Tinto دراسترالیا در پی طوفان شد، قیمت های سنگ آهن به بالاترین سطح خود در چند سال اخیر رسید.

فولاد
حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه در خصوص عملکرد فولاد مبارکه در سال ۹۷ و برنامه‌های این شرکت در سال رونق تولید اظهار کرد: عملکرد فولاد مبارکه در سال ۹۷ بسیار موفقیت‌آمیز بود و این شرکت توانست در اغلب بخش‌ها، اهداف ترسیم شده قبلی را محقق کند. وی با اشاره به تولید ۷ میلیون و ۴۵۰ هزار تن گندله در این شرکت خاطرنشان کرد: میزان تولید گندله در سال ۹۷ نسبت به سال قبل با ۲ درصد رشد مواجه شد و میزان تولید محصولات گرم نیز در دو شرکت فولاد مبارکه و فولاد سبا به ۶ میلیون و ۳۵۰ هزار تن رسید که ۵۰ هزار تن از برنامه‌ریزی قبلی بیشتر است.

ذوب
مدیرعامل ذوب آهن: در سال97یکی از سه رکورد تولید سالیانه تاریخ ذوب آهن اصفهان با تولید 2 میلیون و 400 هزارتن با دو کوره بلند به ثبت رسید . رکوردهای قبلی مربوط به سال 1389 با سه کوره بلند و سال 1393 با دوکوره بلند است .

فملی
به گفته مدیر امور برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس طی سال 97 درمجموع 189میلیون و 866 هزار تن سنگ معدن استخراج شده است که نسبت به برنامه 173 میلیون و 687هزار تنی امسال 9درصد رشد داشته است. وی افزود: همچنین شرکت مس در سال گذشته، 53میلیون و 454هزار تن سنگ سولفور برداشت کرده است که 5 درصد از برنامه در نظر گرفته شده برای برداشت سنگ سولفور (47 میلیون و 83 هزار تن) جلوتر است. عبدی همچنین گفت: تولید کنسانتره مس نیز در این مدت، رشد قابل‌توجهی داشته است؛ به‌طوری‌که طی این مدت، شرکت مس 1میلیون و 180 هزار تن کنسانتره مس تولید کرده است که نسبت به برنامه تعریف‌شدۀ 1میلیون و 123هزار تنی، رشد 5 درصدی نشان می‌دهد.

گروه بیمه
بر اساس ابلاغیه جدید بیمه مرکزی ایران در مورد "حق بیمه پایه سالیانه انواع وسایل نقلیه برای بیمه اجباری خسارت وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه در سال۱۳۹۸" که طبق روال هر ساله انجام شده است، حق بیمه خودروهای سواری بین یک میلیون و ۱۰۰ هزار تا یک میلیون و ۷۵۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

خودرو
مدیر بازاریابی و شبكه فروش شركت ایران خودرو از آغاز طرح فروش فوری تنظیم بازار در سال 98 از هفته جاری خبر داد.

عرضه اولیه
شنیده ها از انجام عرضه اولیه پتروشیمی نوری در بهار  98  حکایت دارد

آخرین تحلیل های تکنیکال

نمايش ادامه كليك كنيد براي نمايش ادامه نمايش كل