شنیده ها و شایعات بورسی برای سه شنبه 1398/01/27 | عمومی

on .

تپکو
سازمان خصوصی سازی با توجه به اختیار مالکانه ۶۰.۷ درصدی بر هپکو به تازگی اقدام به انتشار آگهی فراخوان عمومی برای شناسایی متقاضیان بالقوه خرید سهام هپکو کرده است.

ومعادن
مرتضی علی اکبری معاونت مالی و اقتصادی شرکت توسعه معادن و فلزات : مشکل معادن برزیل که مربوط به تقریبا ۲ ماه قبل است، بر بازار سنگ آهن جهانی اثر دارد و با افزایش قیمت جهانی سنگ آهن، قراردادهای شرکت های سنگ آهنی ایران هم تحت تاثیر قرار گرفته است. البته اثر این اتفاق بر سودآوری سنگ آهنی ها چندان بااهمیت نبوده است.این مقام مسئول تصریح کرد: تولید در شرکت‌های زیرمجموعه بدون مشکل خاصی در حال انجام بوده و با توجه به طرح‌های توسعه‌ایکه در سال ۹۷ به بهره‌برداری رسیده یا امسال وارد فاز تولید خواهد شد؛ حجم تولید شرکت‌های فولادی و معدنی زیرمجموعه «ومعادن» قطعا افزایش خواهد یافت. وی افزود: از این رو انتظار می‌رود روند سودآوری این مجموعه نیز افزایشی باشد و سود بهتری نسبت به سال ۹۷ محقق گردد.  

گروه سیمان
عبدالرضا شیخان دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان  در خصوص آمار تولید و فروش صنعت سیمان در سال ۹۷ بیان کرد: در ۱۲ ماهه سال گذشته، ۶۱ میلیون و ۹۲۸ هزار و ۵۸۴ تن کلینکر تولید شد که ۶.۵ درصد نسبت به تولید سال ۹۶ افزایش داشت. ۵۵ میلیون و ۴۲۸ هزار تن از کلینکر تولیدی، به سیمان تبدیل شده که تقریبا ۰.۵ درصد بیش از تولید سیمان سال ۹۶ بوده است. 

ذوب
منصور یزدی زاده گفت: در سال 97 نسبت به سال قبل تر آن صادرات از نظر ارزشی افزایش داشت، هرچند به دلیل اعتصاب 2 ماه کارکنان به دلیل برخی مشکلات صادرات 3 ماه متوقف ماند و همین مساله باعث شد از نظر مقداری با کاهش صادرات مواجه باشیم. برنامه امسال نیز تثبیت مقدار صادرات سال های گذشته است، هرچند هزینه صادرات به مقدار قابل توجهی افزایش یافته است. یزدی زاده با تأکید بر اینکه آلایندگی های قبل مربوط به کوره های روسی بوده که اصلا اثری از آنها در مجتمع نیست، گفت: کوره ذوب آهن بازسازی و حتی کوره سوم ساخت کره جنوبی ده سال قدمت دارد و باطری های ذوب آهن کاملا بازسازی شده است، از این رو می توان گفت که در 50 سال گذشته ذوب آهن همواره با اصلاحات تجهیزات را به روز کرده است.مدیرعامل شرکت ذوب آهن با اشاره به اینکه سال گذشته پروژه ساخت ریل راه اندازی شده است، تصریح کرد: قرارداد 15 هزار تنی با وزارت راه و شهرسازی منعقد کرده ایم که تامین ریل مورد نیاز راه آهن به زودی اجرا خواهد شد.

کگل
مدیرعامل گلگهر: شرکت معدنی و صنعتی گل گهر آمادگی خود را برای صادرات 700 هزار تن میلگرد به عراق و سوریه اعلام می کند و در صورت ایجاد زیرساخت های مناسب آماده سرمایه گذاری فولادی در این کشور ها هستیم.بطوری که این شرکت آماده تامین آهن اسفنجی در عمان است . وی در ادامه تصریح کرد: سرمایه گذاری مشترک 10 میلیون تنی فولاد در چابهار با سه شرکت گل گهر، چادرملو و فولاد مبارکه اصفهان متوقف نشده است و اقدامات مطالعاتی در حال انجام است.

انرژی3
بر اساس اعلام بورس انرژی، امروز یک میلیون بشکه میعانات گازی مجتمع پارس جنوبی در بخش بین‌الملل بورس انرژی ایران عرضه می‌شود.

خساپا
پیش فروش و فروش فوری محصولات سایپا  از امروز آغاز شد.

آخرین تحلیل های تکنیکال

نمايش ادامه كليك كنيد براي نمايش ادامه