شنیده ها و شایعات بورسی برای یکشنبه 1398/02/22 | عمومی

on .

رمپنا
مدیرعامل مپنا:تنها ۳۰ درصد نیروگاه‌های برق در کشور بعد از اوج مصرف تابستان تولید برق انجام می‌دهند.به دلیل عدم استفاده نیروگاه‌ها در تمام فصول سالانه ۸۰ میلیارد دلار ثروت کشور هدر می‌رود.

گروه خودرو
وزیر صنعت خبر داد: تولید 1 میلیون و 250 هزار دستگاه خودرو در سال 98.در شرایطی که توان ساخت داخل داریم، باید از قطعه سازان داخلی در قالب بسته های حمایتی و تشویقی حمایت شود.

فارس
رضا عبادزاده مدیرعامل شرکت تجارت صنعت پتروشیمی خلیج‌فارس:با اشاره به اینکه شرایط بین‌المللی کنونی تأثیری بر صادرات شرکت تجارت صنعت پتروشیمی خلیج‌فارس نداشته، گفت: عرضه محصولات این شرکت به بازار داخلی نسبت به سال‌های گذشته افزایش یافته است. وی با بیان اینکه مشتریان یکی از مبانی تحلیلی بازار صادراتی محصولات پتروشیمی هستند، افزود: پافشاری مشتریان خارجی برای امضای قرارداد یک ساله صادراتی در همین شرایط کنونی،گواه انجام صادرات محصولات پتروشیمی بطور طبیعی است. این مقام مسئول با اشاره به اینکه صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس با دسترسی به اطلاعات لازم برای تحلیل بازار، موضوع مأیوس‌کننده‌ای را مشاهده نکرده ، ادامه داد: مشتریان هم با همین اطلاعات بازار را تحلیل می‌کنند. عبادزاده با اشاره به افزایش مقاصد صادراتی با توجه به محدودیت‌های اعمال‌شده گفت: مذاکره برای افزایش سه مقصد صادراتی در خاور دور نیز هم‌اکنون در حال انجام و بررسی است.در زمینه انتقال وجه خوشبختانه مشکلی وجود ندارد، شرایط بین‌المللی کنونی انجام امور را سخت‌تر کرده اما صادرات همانند گذشته در حال انجام است.

وکار/عرضه اولیه
مدیرعامل لیزینگ کارآفرین از برنامه عرضه اولیه ۲۰ درصد سهام این شرکت وابسته به بانک کارآفرین و بعد از افزایش سرمایه ۱۵۰ درصدی و با سرمایه ۱۰۰ میلیارد تومانی خبر داد.

فملی
معاون مالی اقتصادی شرکت ملی صنایع مس ایران معتقد است برای صادرات مس می‌توان راهکارهایی را پیدا کرد. محسن بازارنوی با اشاره به تحریم‌های جدید امریکا در حوزه معدن و صنایع معدنی گفت: در حال حاضر صنایع و کالاهای دیگری پیش از صدور این نامه شامل تحریم می‌شدند؛ اما فعالیت‌های اقتصادی آنها در حال انجام است. به‌عنوان‌مثال فولاد مبارکه در لیست تحریم بود؛ اما خریدوفروش‌های خود را انجام می‌دهد.

گروه  فولاد
ابلاغیه وزارت صمت برای منع صادرات محصولات فولادی لغو می شود.در خصوص این 2 ابلاغیه اخیر وزارت صمت در مورد منع صادرات فولاد,یک منبع آگاه گفت :هیچ گونه سیاستی مبنی بر ممنوعیت صادرات فولاد و محصولات مرتبط وجود ندارد.در حال حاضر، 100درصد محموله های فولاد صادراتی نیاز به کلیک دکمه “مجاز” از سوی وزارت صمت دارد که باعث افزایش بروکراسی در فرایند صادرات و گمرک شده و مورد اعتراض بنگاهها است قرار است نرم افزار بروزآوری شده و دکمه تایید مربوطه به حالت همیشه “مجاز” تغییر وضعیت دهد. گفتنی است وزارت صنعت،معدن و تجارت چهارشنبه گذشته طی نامه ای به انجمن تولید کنندگان فولاد هر گونه ارسال محصولات فولادی را به دلیل برخی مسایل متوقف کرده بود .که ظاهرا این موضوع به دلیل مشکلات نرم افزاری بوده است.و هم اکنون همه چیز به حالت عادی و گذشته بر گشته است.

آخرین تحلیل های تکنیکال

نمايش ادامه كليك كنيد براي نمايش ادامه