شنیده ها و شایعات بورسی برای شنبه 1398/02/28 | عمومی

on .

خساپا
معاون برنامه ریزی تولید سایپا:تولید کوییک افزایش می یابد.مسعود پروین، با اشاره به رویكرد مثبت بازار نسبت به خودرو كوییك افزود: این خودرو در حال حاضر به‌عنوان اقتصادی‌ترین خودرو سه‌ستاره كشور محسوب می‌شود كه توانسته در جمع رقیبان، سهم مناسبی را در بازار كسب كند.وی بااشاره به برنامه گروه سایپا برای تولید محصولات جدیدتر، گفت: در سال جاری قصد داریم تولید كوییك را افزایش دهیم تا سهم بازار سایپا در رده قیمتی این خودرو افزایش یابپروین تأكید كرد: به‌موازات تولید محصولات پرتیراژ جهت پاسخ‌گویی به نیاز بازار و تنظیم قیمت‌ها، تولید كوییك افزایش خواهد یافت تا در برنامه رشد تولید 98، سهم و جایگاه بیشتری به این خودرو اختصاص یابد.به‌ گفته معاون برنامه‌ریزی جامع تولید سایپا، این گروه راهبرد افزایش تولید و تنوع محصول را در سال جاری دنبال می‌كند كه تاكنون توانسته در زمینه رشد تولید، به اهداف مدنظر در برنامه سال 98 دست یابد.پروین ادامه داد: برای موفقیت در اجرای برنامه تغییر استراتژی و تولید محصولات جدید، در سال جاری، به‌روزرسانی پلت‌فرم‌های كنونی و طراحی محصول بر روی پلت‌فرم‌های جدید را باكمك شركت‌های دانش‌بنیان ایرانی دنبال خواهیم كرد.

پسهند
شنیده ها از راه اندازی خط  تولید  نوار نقاله سیمی این شرکت تا پایان سال جاری حکایت دارد.

کچاد
امروز برای اولین بار شمش چادرملو در بورس کالا عرضه شد.هر تن شمش چادرملو به قیمت 4200 تومان فروخته شد.

زنگان
شنیده ها از برنامه این شرکت جهت افزایش  16درصدی در تولید آهک هیدراته و4 درصدی خاک روی در سال 98 حکایت دارد.

ذوب
مدیرعامل شرکت ذوب آهن:تلاش می‌کنیم امسال از تولید 3 میلیون تن فولاد عبور کنیم.یزدی زاده گفت: سال گذشته تولید 2 میلیون و 410 هزار تن محصول در ذوب آهن به ثمر نشست و در سال جدید تلاش داریم که این ظرفیت به 3 میلیون و 50 هزار تن برسد تا منویات مقام معظم رهبری که به آن تاکید دارد را به نتیجه برسانیم. طبیعتاً برای تولید این میزان به مواد اولیه نیاز داریم و با تحریم‌های استکبار نیز مواجه هستیم اما تاکنون رکوردهای بسیار خوبی را ثبت کردیم.مدیرعامل ذوب آهن افزود: ذوب آهن طی سال‌های گذشته بالغ بر 400 میلیارد تومان در زمینه پروژه‌های زیست‌محیطی سرمایه‌گذاری کرده است اما همچنان جای کار وجود دارد. در خصوص استشمام بوی کک در شهرستان بعضاً صحبت‌هایی وجود دارد که این موضوع مربوط به بخش کک‌سازی شرکت است. برای حل این مشکل، اقدامات اساسی آغاز شد و با همت و تلاش شبانه‌روزی کارکنان ساخت درب‌های باتری کک‌سازی در کارخانه محقق شد تا این دغدغه آلایندگی نیز برطرف شود.

گروه فولاد
مهندس فرزاد ارزانی مدیرعامل فولاد هرمزگان  گفت: در امر صادرات بحث کیفیت، رقابت و قیمت خیلی مهم است و این اهمیت در فولاد حساس تر است چراکه ایران با کشورهای CIS نظیر روسیه و اوکراین رقیب بوده و این رقابت شدیدتر شده و فولادسازان در تلاشند تا سهم خود از بازارهای صادراتی را حفظ نمایند.وی افزود: از اینرو انتظار می رود بخشی از این محرک ها از طریق مشوق ها و تسهیلات صادراتی دولت فراهم شود و در شرایط فعلی بهتر است شاهد پر رنگ تر شدن این مشوق ها باشیم تا فولادسازان با اطمینان خاطر بیشتری به صادرات بپردازندارزانی خاطرنشان کرد: موضوع مهم دیگر در امر صادرات، جابجایی و نقل و انتقال پول است. اگر شرایطی فراهم شود که موضوع جابجایی پول نیز تسریع شود انگیزه صادراتی واحدها افزایش خواهد یافت. به عبارت دیگر به دلیل تحریم، مشکلاتی در نحوه بازگشت ارز ایجاد شده و بهتر آن است در کنار اقداماتی که شرکت ها در این زمینه انجام می دهند، شاهد تشکیل ستادی در وزارت صنعت، معدن و تجارت باشیم.وی در خاتمه گفت: به نظر می رسد با این اقدام و حمایت های انجمن تولیدکنندگان فولاد، روند فعلی مدیریت خواهد شد. موضوع مهم دیگر بازگشت ارز حاصل از صادرات به داخل کشور و ثبت در سامانه نیما می باشد. در واقع شرکت ها نیازهای ارزی دارند و بخشی از ارز بازگردانده شده به کشور می بایست صرف تامین نیازهای ارزی خودشان شود و باید به آنها این اجازه داده شود که البته این اجازه تا حدودی داده شده است.

ذوب
سرپرست واحد HSE شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: تا سال ۱۴۰۰ برداشت آب خام ذوب آهن اصفهان از زاینده‌رود به حداقل ممکن و نزدیک به صفر خواهد رسید.

آخرین تحلیل های تکنیکال