شنیده ها و شایعات بورسی برای یکشنبه 1398/02/29 | عمومی

on .

فولاد
محمود ارباب‌زاده مدیرعامل شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری ضمن اعلام این خبر گفت: با حمایت‌های شرکت فولاد مبارکه و تلاش پیمانکاران، نصب تجهیزات پروژۀ فولادسازی این کارخانه مطابق برنامۀ زمان‌بندی آغاز شده است. در همین خصوص، رامین لطفی مدیر تکنولوژی و توسعۀ شرکت فولاد سفیددشت نیز افزود: با توجه به برنامۀ زمان‌بندی پروژه و ورود جرثقیل 400 تن به سایت پروژۀ فولادسازی، ترانس کوره و سایر متعلقات آن با موفقیت نصب شد. وی حمایت‌های شرکت فولاد مبارکه و مدیرعامل شرکت را یکی از نقاط قوت روند پیشرفت این پروژه دانست و اضافه کرد: در حال حاضر عملیات نصب تجهیزات پروژۀ فولادسازی با 75 درصد پیشرفت فیزیکی، در بیشتر قسمت‌ها فعال است و همۀ ارکان پروژه مصمم‌اند که پروژه تا پایان سال به بهره‌برداری برسد و راه‌اندازی شود. مدیر تکنولوژی و توسعۀ شرکت فولاد سفیددشت در بخش پایانی سخنان خود با بیان این‌که پروژۀ فولادسازی این شرکت از آذرماه 95 فعالیت اجرایی خود را آغاز کرده است گفت: این پروژۀ شامل یک کورۀ قوس با ظرفیت 140 تن و تولید 800 هزار تن اسلب در سال است.

ومعادن/سامان
شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات در نظر دارد، تعداد ۳۳۳.۶۸۶.۵۰۱ سهم، معادل ۴.۰۵ درصد از سهام بانک سامان را بطور یک‌جا و به صورت نقد از طریق عرضه در فرابورس ایران به فروش برساند.

خساپا
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از راه‌اندازی پویش ملی داخلی‌سازی قطعات خودرو برای نخستین‌بار در صنعت خودرو كشور در گروه سایپا خبرداد.مدیرعامل گروه سایپا تصریح کرد: ضرورت استفاده از توان شركت‌ها و صنعت‌گران ایرانی در كنار وجود تحریم‌های بین‌المللی و محدودیت‌ها در زمینه واردات قطعات پیشرفته خودرویی و عدم همكاری شركای خارجی كه منجر به حذف برخی محصولات از خطوط خودروسازان و در نهایت، عدم امكان تحویل خودروهای تولید مشترك شده، باعث شد گروه سایپا تلاش كند شركت‌های دانش‌بنیان و صنعت‌گران، به تولید قطعات پیشرفته خودرویی سوق پیدا كنند.سلیمانی تأكید كرد: سایپا قصد دارد تا هرگونه پژوهش، طرح علمی و مطالعاتی و یا ایده ناب قابل اجرا در زمینه طراحی، کاربری و ساخت قطعات بامحور بومی‌سازی فناوری‌های پیشرفته خودرویی را مورد حمایت و بهره‌برداری قرار دهد.

خساپا/خودرو
سعید باستانی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: با تصویب نهایی در هیات وزیران، حدود ۱۴ درصد سهام دولت درایران خودرو و حدود ۱۷ درصد سهام دولت در سایپا به بخش خصوصی واگذار می‌شود و دولت از شمول سهام‌داران دو خودروساز خارج می‌شود.

فرابورس
مار ارائه شده در گزارش آماری سالانه فدراسیون‌جهانی‌بورس‌ها (‏WFE‏) در سال 2018 نشان می‌دهد ‌فرابورس ‌ایران در رقابت ‏با 77 بورس اوراق بهادار دیگر، رتبه نخست را از نظر ثبت بیشترین #بازدهی‌شاخص کسب کرده است.‏

گروه قند وشکر
انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان طی اطلاعیه ای اعلام کرد: با توجه به شرایط ویژه ماه مبارک رمضان و افزایش میزان مصرف شکر، برابر اعلام رسمی مقامات مسئول، هیچ‌گونه کمبودی در زمینه این محصول وجود ندارد و میزان موجودی و توزیع بیش از اندازه نیاز روزانه است.همچنین قیمت هر کیلوگرم شکر در ستاد تنظیم بازار برای مصرف‌کنندگان ۳۴۰۰ تومان اعلام شده است. از این رو تقاضا می‌شود از خرید این محصول به قیمت‌های بیشتر خودداری شود.

انرژی3
بورس انرژی اعلام کرد امروز ۱۰ هزار تن گاز مایع شرکت نفت خلیج فارس با قیمت پایه هر تن ۱۰۰ پریمیوم دلاری براساس نرخ سامانه سنا مطابق با فرآیند مصوب هیأت مدیره این بورس به نام قیمت پایه در رینگ بین‌الملل عرضه می‌شود. همچنین سه شنبه ۲ میلیون بشکه نفت سبک با قیمت پایه هر بشکه ۶۷.۲۸ پریمیوم دلاری براساس نرخ سامانه سنا مطابق فرآیند مصوب در رینگ بین‌الملل به فروش می‌رسد.

فخوز
30 هزار تن شمش بلوم فولاد خوزستان با 6% افت قیمت نسبت به هفته گذشته  در بورس کالا به فروش رسید.

آخرین تحلیل های تکنیکال