شنیده ها و شایعات بورسی برای دوشنبه 1398/03/13 | عمومی

on .

گروه تایرسازان
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید تعرفه ۴۰ درصدی واردات تایرهای سواری یکی از دلایل افزایش قیمت لاستیک است. رامین نورقلی‌پور عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به دلایل چند برابر شدن قیمت تایر خودروهای سواری، گفت: کاهش واردات و موانع پیش روی تولیدکنندگان تایر از جمله واردات مواد اولیه و جابه جایی ارز، گرانی لاستیک را در ماه‌های اخیر رقم زد

خودرو
گروه صنعتی ایران خودرو به منظور پاسخگویی به نیاز و تقاضای بازار به محصولات با گیربكس اتوماتیك، محصول دناپلاس را به گیربكس اتوماتیك شش سرعته مجهز می‌كند.

انرژی3
امیرحسین تبیانیان، نماینده شرکت ملی نفت ایران در بورس انرژی:نخستین عرضه میعانات گازی در بورس انرژی در سال جاری فردا با ۵ درصد تخفیف نسبت به قیمت مرجع و عرضه دو میلیون بشکه انجام می شود. قیمت پایه این عرضه ۶۷.۱۴ دلار در هر بشکه است که نسبت به قیمت مرجع میعانات که ۷۰.۷۶ دلار را نشان می دهد، ۵ درصد پایین‌تر بوده و برای خریدار تخفیف دارد. 

گروه سنگ آهن
به گزارش  مهر، رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت با ارسال نامه‌ای به میراشرفی، رئیس کل گمرک ایران، اعلام کرد: از 15 خردادماه 98، صادرات سنگ‌آهن تنها از طریق واحد تولیدکننده سنگ‌آهن، کنسانتره، گندله و یا نماینده رسمی آنها مجاز است.  متن کامل این نامه به شرح زیر است:  جناب آقای میراشرفی رئیس کل محترم گمرک جمهوری اسلامی ایران با سلام احتراماً به منظور ساماندهی صادرات بخش معدن و حصول اطمینان از برگشت ارز حاصل از صادرات و جلوگیری از تضییع حقوق دولت با استفاده از کارت‌های بازرگانی غیر، از تاریخ 15/‏03/‏98  صادرات محصولات سنگ آهن با کد تعرفه‌ای (HS) چهار رقمی 2601 صرفاً از طریق واحدهای تولیدکننده سنگ آهن، کنسانتره و گندله آهن یا نماینده رسمی آنان و مطابق با روال جاری برای محصولات فولادی پس از تائید دفتر صنایع معدنی این وزارتخانه در سامانه فرامرزی گمرک امکان‌پذیر خواهد بود. مقتضی است مشابه محصولات فولادی تعرفه‌های مذکور نیز در سامانه فرامرزی گمرک لحاظ شود. با اتمام بررسی‌ها در مورد سایر مواد معدنی فهرست مواد معدنی دیگر از سوی معاونت امرو معادن و صنایع معدنی وزارت متبوع، مستقیماً به جنابعالی اعلام خواهد شد تا مشابه سنگ آهن، آنها نیز در سامانه فرامرزی گمرک اقدام شود.

گروه فولاد
انجمن جهانی آهن و فولاد در جدیدترین گزارش خود از رشد ۶ درصدی تولید فولاد ایران در ۴ ماه نخست سال جاری میلادی خبر داد. تولید فولاد ایران که در ۴ ماه نخست سال ۲۰۱۸ بالغ بر ۷.۹۱۷ میلیون تن گزارش شده بود در ۴ ماه نخست سال جاری میلادی به ۸.۳۸۸ میلیون تن افزایش یافته است. تولید فولاد جهان در ۴ ماه نخست سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۸/ ۴ درصدی داشته و به ۵۹۹ میلیون تن رسیده است. 

آخرین تحلیل های تکنیکال

نمايش ادامه كليك كنيد براي نمايش ادامه نمايش كل