شنیده ها و شایعات بورسی برای سه شنبه 1398/08/09 | عمومی

on .

سمگا/وگردش
مجتمع فولاد صنعت بناب، خط نورد ۱۸ استند این مجتمع که توان تولید سالانه ۶۰۰ هزارتن محصول نوردی را دارد و در چند سال اخیر متوقف شده بود پس از  اصلاح و تعمیرات فنی مجددا راه اندازی شد.

خط نورد ۱۸ استند با توان تولید انواع سایزهای میلگرد آجدار ساختمانی است که در یک سال اخیر با توجه به سیاست های مدیریتی اتخاذ شده برای بهره برداری آماده شد و در سال رونق تولید به مدار تولید بازگشت.

شایان ذکر است نورد ۱۸ استند یکی از ۷ خط نورد این مجتمع است که راندمان کاری بالا به دلیل تکنولوژی برتر،  قابلیت تولید به روش ریخته گری پیوسته از ذوب شاهین (کوره قوس ۱۵۰ )  و  قابلیت شارژ شمش های ۱۲ متری را دارد.

همچنین، پنجمین کوره ذوب القایی واحد ذوب و ریخته گری مجتمع فولاد صنعت بناب به بهره برداری رسید.

ست پنجم کوره القایی  ذوب ۵۲۰ این مجتمع که با توان و دانش فنی پرسنل متخصص این مجتمع ساخته شده است به بهره برداری رسید.

در این خصوص شایان ذکر است که واحد ذوب و ریخته گری ۵۲۰ دارای پنج کوره ۲۰ تنی بوده که سالانه توان تولید بیش از ۲۳۰ هزار تن شمش فولادی ۱۵۰ * ۱۵۰ دارد. گفتنی است که صفر تا صد کوره مذکور در داخل مجتمع ساخته شده و بومی سازی توسط مهندسان داخلی انجام گرفته است

وبملت
افزايش سرمايه بانک از 5 هزار  ميليارد تومان به مبلغ 13 هزار ميليارد تومان از محل ساير اندوخته ها/تفاوت ناشي از تسعير دارايي ها و بدهي هاي ارزي در جلسه مورخ 98/07/08 مورد تصويب هيات مديره محترم بانک ملت قرار گرفته و مراحل اجرايي آن در دستور کار قرار دارد.

فملی
سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در همایش فلزات غیرآهنی:۳۱ درصد معادن مس ایران کمتر از ۱۰ سال عمر دارند.از ۱۹۹۵تا ۲۰۲۵ عیار مس در گذر زمان در حال کاهش بوده است.در سال های اخیر،میزان تقاضا برای خرید و مصرف مس دو درصد افزایش یافته است.رشد تولید کنسانتره و روش‌های پایرو از اهمیت برخوردار است.در کشور ۲۲.۵ درصد برابر با ۳۴/۵ میلیون تن مس خالص داریم که با اکتشافات جدید به جایگاه هشتم در دنیا رسیده‌ایم.طول عمر معادن مس در دنیا، بین ۲۶ تا ۳۰ سال است که البته در کشور ۳۱ درصد معادن مس، کمتر از ۱۰ سال از عمل آن‌ها می‌گذرد که به همین دلیل، شرایط مس کشور وضعیت خوبی دارد.در ۳ معدن سرچشمه، سونگون و میدوک، ۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تن با ارتقای اکتشافات، ذخیره داشتیم.دو میلیارد تن ذخیره، با عیار 0.4 درصد به ذخایر مس اضافه شده استتولید کاتد به بالای ۳۰۰هزار تن می‌رسد.عیار برداشت در سال ۹۸، 0.63 درصد بود که نسبت به سال ۹۱، حتی با کاهش عیار به تولید بیشتر رسیدیم.ذخایر ایران در مس سرچشمه ۹۳ سال قدمت دارد که تا ۶۳ سال دیگر هم ذخیره داریم. ۴۰۰ میلیون تن ذخیره مس در ایران خواهیم داشت.سال آینده، تولید کاتد به بالای ۳۰۰ هزار تن می‌رسد.انتظار داریم در سال ۱۴۰۲ در تولید مس و کاتد به ۴۶۵ هزار تن برسیم.در شهریور ماه رکورد تولید ۶ ماه را داشتیم و به ۱۰ هزار میلیارد تومان فروش رسیدیم.سال ۹۷ ، ۴۷ هزار تن صادرات داشتیم اما در6 ماه سال ۹۸ صادرات به ۵۲ هزار تن رسید.

شرانل
مدیرعامل نفت ایرانول گفت:طی ماه‌های آینده چند محصول جدید دیزلی و بنزینی با سطح کیفی بالا به بازار عرضه خواهد شد.اسحاقی افزود: پروژه خط ریلی حمل‌ونقل محصولات ایرانول که ازجمله پروژه‌های در راستای استراتژی هشت‌ساله شرکت بوده است، هفته گذشته راه‌اندازی شد. کلیه محصولات صادراتی شرانل ازاین پس با خط ریلی ازپالایشگاه تهران به پایانه صادراتی ایرانول دربندر ماهشهر منتقل می‌شود که علاوه‌بر ایمن بودن، هزینه‌ها نیز کاهش می‌یابد

خودرو
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت:‌ درسال‌جاری، توسعه عمق ساخت داخل در تولید قطعات خودرو، عرضه سه محصول جدید و همچنین اجرای 639 پروژه در زمینه ارتقای كیفی محصولات، قطعات و مجموعه ها را هدف گذاری كرده ایم.

وی از رویكرد جدید ایران خودرو در حوزه صادرات و رسیدن به بالانس ارزی خبرداد و اظهار كرد:‌ درصورت تامین حداقلی سرمایه در گردش مورد نیاز، می‌توانیم افزایش تولید، توسعه صادرات و ارزآوری برای كشور را در این شركت رقم بزنیم.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو خاطر نشان كرد: محصولات ایران خودرو دركشور های همسایه و دوست از استقبال خوبی برخوردار است كه در صورت حمایت و تامین نقدینگی مورد نیاز تولید، می‌توانیم سهم بیشتری از بازار های صادراتی را كسب كرده و ارز حاصل از صادرات آن را برای تحقیق و توسعه و عرضه محصولات جدید استفاده كنیم.

خودرو
معاون وزیر كشور از حمایت این وزارتخانه از برنامه های گروه صنعتی ایران خودرو در زمینه رونق تولید، توسعه صادرات، عرضه محصولات جدید و داخلی سازی قطعات پیشرفته خودرو خبر داد.

خپارس
براساس توافقات به عمل آمده قرار است تولید کوئیک اتوماتیک شرکت سایپا به پارس خودرو محول شود. در حال حاضر تولید این خودرو در مرحله مقدماتی است و احتمالا 3 تا 4 ماه آینده رسماً تولید این محصول با نام " کوئیک کراس " در پارس خودرو آغاز خواهد شد. هنوز اطلاعات چندانی از جزئیات این محصول منتشر نشده اما به نظر می‌رسد با اعمال تغییرات ظاهری در این خودرو با استقبال مثبت خریداران روبه رو شود. 

تاصیکو
تاصیکو اعلام داشت شرکت سرمایه گذاری صبا تامین با دارا بودن ۵٠% سهام  تاصیکو،  ۴١٨.٧٣٣.٠١٩ سهم  متعلق به خود را جهت انتشار اوراق اختیار فروش تبعی توثیق نموده است.

زگلدشت
زگلدشت از واگذاری ۶٠ هکتار زمین از منابع ملی متعلق به منابع طبیعی استان همدان جهت احداث گاوداری خبر داد.

فولاژ
فولاژ از افزایش سرمایه ٨ درصدی این شرکت از محل  مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی بر روی کدال خبر داد

آخرین تحلیل های تکنیکال