شنیده ها و شایعات بورسی برای سه شنبه 1398/09/26 | عمومی

on .

گروه فلزات اساسی
نتایج جلسه امروز کمیته صادرات در خصوص عوارض صادرات مواد معدنی. ۱.  کنسانتره مس(۲۶۰۳): کاهش از ۱۰٪ به ۵٪  ۲. سنگ کروم(۲۶۱۰): کاهش از ۲۵٪ به ۱۰٪ ۳. کنسانتره سرب(۲۶۰۷): کاهش از ۲۰٪ به ۱۲٪ ۴. کنسانتره روی(۲۶۰۸): کاهش از ۲۵٪ به ۱۲٪ ۵. آهن اسفنجی(۷۲۰۳): افزایش از صفر به ۱۰٪ عوارض سایر محصولات: بدون تغییر زمان اعمال این عوارض از ۱۵ دیماه  جلسه آتی کمیته صادرات ۲ ماه دیگر برگزار خواهد شد. 

عرضه اولیه
فرابورس از آخرین وضعیت پدیده شاندیز خبر داد نماد معاملاتی شرکت توسعه بین‌المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز گتوشا در حال حاضر صرفا ‏ایجاد ‏نماد شده تا فرایند مربوط به سپرده‌گذاری سهام طی شود.‏  همچنین ضروری است که آثار مربوط به احکام قضایی صادره در صورت‌های مالی این شرکت، افشا و ‏اطلاع‌رسانی ‏کامل از طریق سامانه کدال انجام شود.

گروه پتروشیمی
آماده‌باش مجتمع‌های پتروشیمی عسلویه|به دنبال شدت گرفتن بارش‌ها در عسلویه و پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر تداوم بارش‌ها، ستاد مدیریت بحران مجتمع‌های پتروشیمی مستقر در این منطقه روز گذشته جلسه اضطراری برگزار کردند.

گروه قطعه سازان
مصوبه جدید مجلس به نفع قطعه‌سازان.بدهی خودروسازان به بیش از ۲۳هزار میلیارد تومان رسید محمدرضا نجفی‌منش، رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی: در حال حاضر بدهی خودروسازان به کل زنجیره قطعه‌سازان، به بیش از ۲۳هزار میلیارد تومان رسیده است. در مجلس مصوب شده که مبلغی تحت عنوان وام به خودروسازان اعطا شود تا بتوانند مطالبات معوق قطعه‌سازان را پرداخت کنند. میزان و محل تامین این وام فعلا مشخص نیست و بعد از ارسال مصوبه مجلس به شورای پول و اعتبار تعیین تکلیف خواهد شد

خساپا/خودرو
وزارت صنعت از واگذاری خودروسازان کوتاه نخواهد آمد

رضا رحمانی اظهار کرد: واگذاری خودروسازی ها در قالب پروسه ای انجام می‌‌شود. اصلاحات ساختاری در این صنعت شروع شده و زمینه واگذاری شرکت‌های تو در تو در خودروسازی‌ها در حال فراهم شدن است.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت افراد و گروها‌ی توانمند و دارای تجربه کافی در واگذاری خودروسازی‌ها، افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت از واگذاری خودروسازی ها کوتاه نمی آید.

وی با اشاره به شیوه واگذاری خودروسازی ها، اضافه کرد: در وهله نخست باید اموال و املاک خودروسازی ها واگذار شود سپس شرکت های وابسته آنها و در مرحله آخر سهام اصلی خودروسازان واگذار می‌شود که تحقق این امور مستلزم برخی زمینه سازی ها است

گروه خودرو
قائم‌مقام وزارت صنعت:ممنوعیت واردات خودرو لغو نمی‌شود 

شرانل
محصول روغن موتور سوپر رونیا 5W30 ایرانول براساس بررسی پژوهشگران ستاد بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری صنعت، معدن و تجارت به عنوان محصول برتر تحقیق و توسعه واحدهای تولیدی صنعتی و معدنی کشور انتخاب شد.

مهندس عیسی اسحاقی مدیرعامل شرکت نفت ایرانول : رکورد تولید، فروش، صادرات، صادرات روغن موتور، کاهش خام فروشی و سهم بازار و سود را از ابتدای تاسیس ایرانول شکسته شد گفت: خرد جمعی و همدلی کارکنان ایرانول باعث شد سه محصول جدید با بالاترین سطح کیفی روز دنیا سوپر رونیا 5W30 ، سوپر رونیا هیبریدی 0W20 و سوپر رویال 5W40 طراحی و در سالجاری به صورت عمده به بازار عرضه کنیم و مورد استقبال مصرف کنندگان قرار گرفته است

مهندس اسحاقی تصریح کرد: صنعت روانکار ایران از نظر کمیت و کیفیت براساس استانداردهای روز دنیا می تواند تمامی نیازهای داخلی را تامین کند و روغن موتور سوپر رونیا 5W30 که مناسب برای اکثر خودروهای خارجی موجود در ایران می باشد نمونه بارز توانمندی محققان و پژوهشگران داخلی است که میتواند سالانه از خروج میلیون ها دلار ارز جلوگیری کند.

مدیرعامل شرکت نفت ایرانول از وزیر صمت و دکتر مدرس خیابانی قائم مقام وزیر در امور بازرگانی خواست به منظور رقابت واقعی و شناخت مصرف کنندگان از محصولات با کیفیت دستور دهند تبعیض در قیمت گذاری انواع روغن موتور با سطح کیفی یکسان با تاییدیه استاندارد برطرف شود.
گفتنی است؛ در کشور ۵ محصول برتر در تمامی صنایع انتخاب شده بود که در صنعت روانکاران فقط سوپر رونیای ایرانول محصول برتر انتخاب شد.

قجام
قجام اعلام نمود با پیمانکاران چغندر کار بابت چغندر بهاره و پائیزه تسویه حساب نموده است.

آخرین تحلیل های تکنیکال