شنیده ها و شایعات بورسی برای دوشنبه 1398/10/02 | عمومی

on .

خزامیا
تيراژ توليد شركت زامياد از شركت‌های گروه خودروسازی سايپا در صبح آخرين روز پایيز از عدد ۲۴هزار و ۱۷۵دستگاه گذشت، اين عدد كل تيراژ توليد زامياد در سال ۹۷ بوده و توليد محصولات در زمستان ۹۸ رشد و افزايش توليدی است كه اين شركت در سال رونق توليد ثبت و محقق خواهد كرد

گروه سیمان
آمار مقدماتی گمرک از تجارت خارجی فروردین سال ۹۸ نشان می‌دهد که در این مدت بالغ بر ۹۳ تن سیمان نسوز از کشور‌های مختلف جهان وارد ایران شده است.بر اساس واردات این حجم از سیمان نسوز به کشور ۹۷ هزارو ۹۳۴ دلار از کشور خارج کرد که بالغ بر ۴ میلیارد و ۱۱۳ میلیون و ۲۰۰ هزار و ۶۰۲ ریال در آمار گمرک به ثبت رسیده است.این حجم از سیمان نسوز از کشور‌های ترکیه وارد ایران شده است.

فولاد
با حضور وزیر صنعت و معدن و تجارت از پروژه تولید فولاد API تختال های نفت و گاز ترش به بهره برداری رسید.

با هدف تولید تختال جهت انتقال لوله‌های نفت و گاز ترش و افزایش تولید محصولات با ارزش افزوده بالاتر و جلوگیری از واردات این محصول و خروج ۲۵۰ میلیون یورو ارز در سال از کشور و راهیابی به بازار تولیدکنندگان فولاد مورد استفاده در انتقال نفت و گاز در محیط ترش و تأمین خط لوله ۱۱۰۰ کیلومتری انتقال یک میلیون بشکه نفت خام از منطقه کوره به جاسک در این مرحله انجام گرفت.

مدت اجرای این پروژه یک سال است و طراحی و اجرا به طور کامل توسط مهندسان نفت و شرکت فولاد مبارکه انجام گرفته است.

فولاد مبارکه اولین تولید کننده این محصول در کشور برطرف کننده نیاز کشور از واردات یک میلیون تن محصولات فوق است و صرفه‌جویی در خروج منابع مالی به میزان ۲۵۰ میلیون در سال را به ارمغان دارد. تخصصی بودن تکنولوژی تولید این محصول از ویژگی‌های مهم آن است.

فرایند خط تولید فولاد API در کوره‌های قوس الکتریکی فولاد مذاب محصول تولید می‌شود و عناصری مانند گوگرد تحت کنترل قرار می‌گیرد.
از موارد دیگر فرایند خط تولید به مواد مذاب تولید شده وارد واحد پیشرفته تحت خلاRH TOPشده و عملیات هیدروژن زدایی از فولاد مذاب به همراه تنظیم نهایی آنالیز شیمیایی و دما انجام می‌گیرد. همچنین مذاب تولید شده وارد ماشین ریخته گری شده و اسلب با ضخامت ۲۵۰ میلی متر تولید می‌شود.

ظرفیت تولید فولاد APIتختال های نفت و گاز ترش ۳۰۰ هزار تن است؛ تکنولوژی مورد استفاده در تولید این فولاد سیستم گوگردزدایی (DS)و گاز زدایی (RH)است.

مشخصات این محصول ترکیب شیمیایی خاص با گوگرد و هیدروژن بسیار پایین، مقاوم در مقابل خورگی محیط اسیدی، ناخالصی فلزی بسیار کم و بدون جدایش انجمادی است

گروه مس
آغاز عملیات اجرایی طرح‌های تکمیل چرخه تولید در مجتمع مس سونگون

اردشیر سعدمحمدی گفت: فردا با حضور دکتر رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت و دکتر خداداد غریب‌پور و رئیس هیأت‌عامل ایمیدرو در مجتمع مس سونگون عملیات اجرایی تکمیل چرخه تولید و کارخانجات جنبی آغاز خواهد شد.
دیرعامل شرکت مس با اعلام این خبر گفت: با آغاز عملیات اجرایی این طرح، کار، شاهد تکمیل چرخه تولید در مجتمع مس سونگون خواهیم بود.

وی افزود: تا پایان سال جاری ظرفیت کارخانجات ذوب مس کشور به 400 هزار تن می‌رسد که با بهره‌برداری از طرح‌‌های توسعه‌ای تکمیل چرخه تولید در مجتمع مس سونگون شاهد افزایش تولید در شرکت مس خواهیم بود.

سعد محمدی ادامه داد: همچنین فردا عملیات اجرایی کارخانه فلوتاسیون سرباره مس سونگون با ظرفیت ورودی 900 تن سرباره در روز و با هدف افزایش بهره‌وری و بازیابی مس موجود در سرباره‌های ایجادشده آغاز خواهد شد. 

فارس/نوری
اعضای هیئت مدیره جدید پتروشيمي نوري| هلدينگ خلیج فارس از هیئت مدیره خارج شد.| «شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین» ، «شرکت پتروشیمی هنگام» ، «شرکت پتروشیمی کارون» «کود شیمیایی اوره هرمز» و «گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان» اعضاي جديد هيات مديره پتروشيمي نوري هستند.

گروه فولاد
در پی نامه گلایه آمیز اتاق تهران به معاون اول رئیس جمهوری، درباره محدویت صادرات فولاد اسفنجی، اسحاق جهانگیری به رضا رحمانی تذکر داد. سحاق جهانگیری در پی نوشت این نامه به رضا رحمانی، وزیر صمت نوشت: "بازار‌ها به سختی به دست می‌آیند، نباید به هر بهانه‌ای آن‌ها را از دست داد، لطفا با مشورت بخش خصوصی اقدام شود"

کگهر
مدیرعامل شرکت سنگ‌آهن گهرزمین: برنامه ما رسیدن به تولید ۳۰ میلیون تن سنگ‌آهن است علی‌اکبر پوریانی گفت: خوشبختانه برنامه‌های توسعه‌ای مجموعه با سرعت در حال پیشروی بوده و مهم‌ترین آن‌ها، افزایش دوبرابری تولید سنگ‌آهن است.

شپاس
شپاس در نظر دارد  املاک و مستغلات شرکت های تابعه شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی را از طریق مزایده عمومی واگذار نماید.

وآرین
افزایش سرمایه ١٨۶ درصدی وآرین از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی ،سود انباشته بر روی کدال  نشست

غگل
افزایش سرمایه ٢٩۵٣ درصدی غگل از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها را بر روی کدال نشست

وغدیر
وغدیر اعلام نمود مزایده سهام شرکت تأمین سرمایه نوین به دلیل عدم حضور خریدار به انجام نرسید.

آخرین تحلیل های تکنیکال