زمان برگزاری سیزدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه

on .

 

یاسر فلاح از برگزاری سیزدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه در هفته اول اردیبهشت ماه سال آینده خبر داد و به سنا گفت: برنامه ریزی های لازم از تابستان سال جاری آغاز شده و فاینکس ۲۰۲۰، اول تا چهارم اردیبهشت ۹۹ و پیش از ماه رمضان در محل دائمی نمایشگاه ها برگزار می شود.

 

وی افزود: فاینکس یکی از مهمترین ابزارهای معرفی بازارهای مالی از جمله بازار سرمایه به آحاد جامعه است. طی دوازده دوره برگزاری فاینکس، ارکان و نهادهای مالی ارتباطات گسترده ای با مردم و جامعه مخاطبین برقرار کردند. به دنبال شمولیت مالی هستیم و باید ادبیات بورس را توسعه دهیم. برگزاری نمایشگاه بورس بانک بیمه یکی از مهمترین ابزار ها برای تحقق این امر است.

این مقام مسئول با بیان اینکه فاینکس فرصتی است تا نهادهای مالی، سهامداران و عموم مردم ارتباط دو سویه چهره به چهره را تجربه کنند، گفت: طی سال های اخیر نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه نقش مهمی در فرهنگ اقتصادی ایفا و با اتکا به حضور پرشور مشارکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان روند رو به رشدی را تجربه کرده است. به اذعان شرکت سهامی نمایشگاه ها و شرکت پیمانکار، فاینکس دوازدهم یکی از نمایشگاه های پر بار بود که روزانه ۱۰ هزار نفر از آن بازدید کردند و این میزان استقبال از یک نمایشگاه مالی کم نظیر بود.

فلاح به برنامه های پیش بینی شده در فاینکس۲۰۲۰ اشاره کرد و گفت: شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس همواره به دنبال افزایش سواد مالی عموم مردم است و از سوی ارکان این شرکت برنامه های متعددی با محور فرهنگ سازی و آموزش اجرایی می شود.نمایشگاه بورس، بانک و بیمه یک رویداد خدمت محور با هدف انتقال دانش مالی است. بنابراین کارگاه ها و دوره های آموزشی مهمترین ویژگی این رویداد است. شرکت اطلاع رسانی نیز سعی می کند با کارگاه ها و دوره های آموزشی پیش بینی شده، ادبیات و مفاهیم بورسی را بسط دهد. با برنامه ریزی انجام شده قطعا مخاطبین این نمایشگاه با الفبای بورس آشنا و با دارایی علمی و دانش از فاینکس ۲۰۲۰ خارج می شوند.

وی ادامه داد: فاینکس چه از لحاظ کیفی و چه از لحاظ کمی توسعه چشم گیری را تجربه کرده به طوری که سال گذشته اِستورِوا رئیس انجمن بین المللی روابط عمومی از فاینکس دوازدهم به عنوان بزرگترین نمایشگاه مالی ذکر کرد.در فاینکس ۲۰۲۰ شاهد چهره های بین المللی اثر گذار خواهیم بود و برنامه های خاصی در حوزه بین الملل پیش بینی شده است. علی رغم شرایط خاصی که در آن هستیم و تحریم های ظالمانه ای که از سوی غرب علیه ایران وضع شده، برنامه ای مُدَون و خاص در حوزه بین الملل اجرا می کنیم.

مدیر عامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس گفت: نمایشگاه سیزدهم کلاس درس بزرگ دانش مالی است. در این رویداد دوره های آموزشی متعدد با موضوع مبانی واصول مقدماتی سرمایه گذاری برگزار می شود. علاوه بر آن نهاد های مالی نیز دوره های آموزشی تخصصی را در نمایشگاه بورس بانک بیمه برگزار می کنند.

فلاح ضمن اظهار امیدواری به حضور پررنگ صنعت بانک به عنوان بال مهم تامین مالی و شرکت های بیمه به عنوان ضلع مهم اقتصاد گفت: بازار سرمایه، بیمه و پول در کنار هم عامل پویایی اقتصاد ملی هستند. با توجه به نگاه سیاست گذاران اقتصادی و مدیران ‌کلان و ارشد اقتصادی به بازار سرمایه به نظر می رسد وظیفه ارکان در معرفی بازار سرمایه سنگین تر شده است. به ویژه دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با فعالان اقتصادی و تاکید ایشان به حمایت از تولید و سرمایه گذاری در حوزه تعاونی ها و بورس دلگرمی مضاعفی برای فعالین اقتصادی است و باید بر اساس رسالت ملی، ارتباط نهاد های مالی، سرمایه گذاران و عموم مردم با یکدیگر را تقویت گسترش دهیم.

وی به پروژه شرکت اطلاع رسانی تحت عنوان فرهنگ سازی شهر به شهر اشاره کرد و افزود: آمادگی داریم یک غرفه را به پروژه فرهنگ سازی شهر به شهر اختصاص دهیم. در این غرقه یک میز به هر استان اختصاص دارد و فعالان بورسی در نقاط مختلف می توانند با واحد فرهنگ سازی و آموزش شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس ارتباط برقرار کنند و در  فاینکس ۲۰۲۰ حضور داشته باشند. غرفه فرهنگ سازی، شهر به شهر یعنی یک ایران کوچک بورسی در بزگترین رویداد مالی و فعالین اقتصادی می توانند متفاضی حضور در پاویون ایران باشند.

فلاح با بیان اینکه رویکرد اصلی این نمایشگاه توسعه فرهنگ سرمایه‌گذاری در دارایی‌های مالی است به همه شرکت‌های فعال در صنعت مالی پیشنهاد کرد از این فرصت چهار روزه برای تعامل با مخاطبان و مشتریان بهره برداری کنند. اولین نشست بزرگ فعالان اقتصادی در سال ۹۹ نمایشگاه بورس، بانک و بیمه است و امیدواریم همچون سالیان گذشته مورد استقبال قرار گیرد و مردم در کنار سهامداران، سرمایه گذاران، سپرده گذاران و بیمه گذاران در این نمایشگاه حاضر شوند.

شایعات و شنیده ها

 • شنیده ها و شایعات بورسی برای شنبه 1398/10/14 | عمومی >

  ادامه مطلب
 • شنیده ها و شایعات بورسی برای دوشنبه 1398/10/09 | عمومی >

  ادامه مطلب
 • شنیده ها و شایعات بورسی برای دوشنبه 1398/10/02 | عمومی >

  ادامه مطلب
 • شنیده ها و شایعات بورسی برای سه شنبه 1398/09/26 | عمومی >

  ادامه مطلب
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

آخرین تحلیل های تکنیکال